Імплантація при повній відсутності зубів

Імплантація All on 4 або «Все на чотирьох»
Завдяки інноваційній системі протезування All on 4 ( «Все на чотирьох») про знімною щелепи і «зубах в стаканчику» - кошмарному сні не одного покоління людей - можна забути.

На сьогоднішній день методика All on 4 – оптимальне і, мабуть, єдине рішення для людей, які повністю втратили зубів, і для тих, кому з тих чи інших причин належить тотальне видалення.

Що таке All on 4?
Концепція All on 4 – це відновлення жувальної функції і естетики зубів при протезуванні на 4 імплантатах (по 4 на кожній щелепі) за один день. Два прямих імплантату встановлюються вертикально в області різців (друге зубів), а ще два – бічних – встановлюються під певним кутом і виходять в області п’яте зубів.

На 4 імплантатах розміщується мостовидний протез з 12 зубів (тобто до 6-х зубів включно), який прикручується до імплантатів спеціальними гвинтами. У протезі на верхню щелепу небо залишається повністю відкритим.

Для пацієнта такий зубний протез – незнімна конструкція.

А ось доктор зняти його може. Раз на рік потрібно проходити огляд, робити комп’ютерну томографію, щоб оцінити якість кісткової тканини навколо імплантату, і знімати протез для гігієнічної чистки. Потім лікар знову встановлює протез на місце.

У класичному варіанті проведення імплантації All on 4 пацієнт приходить в клініку без зубів, а ось залишає – вже з зубами.
Етапи протезування All on 4
ЕТАП 1:

Перш ніж приступити до операції, проводиться зняття зліпків для визначення висоти прикусу. І операція призначається тоді, коли буде готовий перший тимчасовий знімний протез.

ЕТАП 2:
Операція, під час якої проводиться видалення зубів (при їх наявності) і установка імплантатів. Після цього знімаються нові зліпки вже з імплантатів для виготовлення другого часового протеза. Потім адаптується і встановлюється готовий перший тимчасовий протез, з яким пацієнт проходить найближчі 1-2 тижні.

ЕТАП 3:
Через 1-2 тижні проводиться фіксація другого часового протеза, який виготовляється в лабораторії. Він більш точний, ніж перший, тому що зліпки зроблені не з «голою» щелепи, а з уже встановлених імплантатів. З цим тимчасовим протезом пацієнт ходить 6 місяців.

ЕТАП 4:
Після того як просіла ясна і все тканини адаптувалися до нових умов, а також інтегрувалися (прижилися) імплантати, виготовляється і встановлюється постійний протез. Він може бути пластиковим або керамічним в залежності від тих завдань, які необхідно вирішити лікаря-ортопеда в кожному індивідуальному випадку.

Нерідко перший етап – етап виготовлення першого тимчасового протеза – пропускається, і таким чином чотири етапи скорочуються до трьох.

Відбувається це з двох причин:

Перший тимчасовий протез іноді довго доводиться адаптувати під імплантати, що значно збільшує час операції. Точність адаптації першого тимчасового протеза збільшує хірургічний шаблон, через який хірург встановлює імплантати в строго задані позиції. Але це здорожує весь план лікування.
Однак в цьому випадку треба бути готовим до того, що близько тижня після операції доведеться обходитися без зубів.
Тому в даному випадку – вибір за пацієнтом.

Протезування в день звернення
Плюси і мінуси

– Передбачає установку незнімного протеза;
– Підходить тим, для кого неможливе проведення класичної імплантації;
– 4 імплантату з редукцією (скороченням) гребеня кісткової тканини можна встановити якщо не завжди, то майже завжди;
– Допомагає уникнути кісткових пластик;
– Відразу (або майже відразу) після операції пацієнт отримує гарну посмішку і можливість пережовувати їжу. Причому результати All on 4 естетично часто перевершують результати класичних імплантацій або установки «мостів» у людей з частково збереженими власними зубами;
Фізично набагато легше перенести одну операцію, ніж множинні хірургічні втручання по кістковим пластиків і установці імплантатів.


Мінуси методики All-on-4

Редукція (скорочення) значних обсягів кісткової тканини в більшості випадків – до 4-5 мм;
Ця операція не бажана для проведення молодим людям, яким рекомендується йти через кісткові пластики, через відновлення об’єму кісткової тканини. Редукція кісткового гребеня в якості одного з етапів хірургії при методиці All on 4 унеможливлює подальшу кісткову пластику, якщо через якийсь час пацієнт вирішить повернутися до класичної методикою імплантації. Рекомендований віковий діапазон, коли застосовується All on 4, – 65 років і старше.

Запишіться на консультацію вже зараз

Заповніть поля, щоб записатися на безкоштовну консультацію.