Пластика ясна (гінгівопластика)

Пластика ясна (або гінгівопластика) - це операція на м'яких тканинах (слизовій оболонці) порожнини рота в області ясен, яка проводиться при порушенні якісних або кількісних характеристик ясна навколо зубів або імплантатів.

У нормі ясна складається з нерухомої (прикріпленою кератінізірованних) і рухомої частини. В області поруч з зубами вона нерухома, зрощена з окістям, щільно прилягає до кістки і шийок зубів, не утворює кишень і не кровоточить, має блідо-рожевий відтінок.

Завдяки прикріпленою яснах ми можемо спокійно жувати тверду їжу, при цьому не травмуючи ясна, чистити зуби щіткою і не відчувати болю. Трохи нижче нерухома кератінізірованних ясна переходить в рухому. Тут вона більш яскрава, червона. А якщо потягнути за губу або щоку, то рухома ясна зміщуватиметься якраз до лінії переходу в нерухому, яка зрощена з окістям. Якщо говорити про кількісні характеристики, то ясна може бути тонкою, середньої і товстої. Кількісні характеристики ясна називаються біотипів ясна.

Гінгівопластика, тобто пластика ясна, необхідна, якщо:

Показання до проведення пластики ясна
Показання до цієї маніпуляції можна умовно розділити на косметичні та медичні. Часто достатньо навіть невеликих естетичних проблем в початковій стадії, щоб в цілях профілактики провести гінгівопластика і запобігти появі медичних проблем в майбутньому.

Запишіться на консультацію вже зараз

Заповніть поля, щоб записатися на безкоштовну консультацію.